CNC stroje GWEIKE

CNC stroje na kov jsou moderní technologií na zpracování železa, všech druhů ocelí a neželezných kovů jako je hliník, měď a jiné. Nejčastěji se v průmyslu objevují jako řezací laser na tvarové dělení plechů či profilů. U laserových strojů často nejdeme ohraňovací lis na ohýbání plechů.

Stroje na kovCNC stroje na kovyLaser na obrábění kovů

V naší nabídce CNC strojů na kov najdete kvalitní laserové řezací stroje a CNC ohýbačky plechů v mnoha provedeních s možnostmi přizpůsobení. Stroje na laserové řezání plechů dodáváme včetně výkonné filtrace a další bohaté základní výbavy.

Poptat CNC stroj na kov

Kovoobráběcí stroje

Další velmi početnou skupinou kovoobráběcích strojů jsou CNC frézky a soustruhy případně obráběcí centra. Jedná se o třískové obrábění a tyto stroje na kov zvládnou obrobit mnoho materiálů ve vysokém standardu. Hlavní přednosti jsou v efektivitě obrábění a téměř dokonalé přesnosti.

Na dělení kovů se mimo pálení laserem používá technologie plazmového řezání nebo autogen. Na dělení materiálů lze použít také vodní paprsek. Ten je schopen řezat spoustu dalších prvků jako je keramika apod.

Jaké stroje obrábí kovy?

  • CNC laserové řezací stroje
  • Ohraňovací lisy
  • Plazmové řezací stroje a autogen
  • Vodní paprsek
  • CNC frézka a soustruh
  • Obráběcí centra
  • Zakružovačky plechů a nůžky
  • Pásová pila a další

Velkým výrobcem CNC strojů na kov je společnost GWEIKE, která na trhu působí již mnoho let a stále roste. Investice do vývoje jsou prioritou. Díky tomu Vám můžeme nabídnout velmi moderní strojní vybavení a zabezpečujeme také rychlý servis.

Laser vs Plazma

Určitě stojí za porovnání technologie laserového řezání plechů a plazmového pálení. V první řadě je potřeba zdůraznit, že laser je na většině aplikací lepší. To především svojí precizností a kolmostí řezu. Dokáže pálit jemné detaily výpalky jak v klasické tak nerezové oceli.

Plazmový stroje bude ekonomičtější na pořízení, kdy je cena tohoto stroje na kov kolem 500 000,- bez DPH. Ekonomický bude také provoz, kde plazma potřebuje k pálení pouze stlačený vzduch. Nedosahuje ovšem ani vzdáleně kvalit CNC laseru. Navíc je tato technologie nevhodná pro řezání nerezové oceli, kdy je okolí řezu viditelně opálené a tepelně deformované.