Stroj na laserové řezání 3015P

Představujeme Vám zcela nový CNC stroj na laserové řezání kovů s formátem pracovní plochy 3000x1500 mm. CNC laser určený výhradně na dělení kovových plechů má kompaktní rozměry d:4700 mm, š:2300 mm, v:2200 mm. Model 3015P je plně krytovaný pro maximální bezpečnost a má jeden výsuvný stůl. Ovládání je velmi jednoduché a manipulace s materiálem je zcela bezproblémová. Tento vláknový laser je dostupný díky nízké pořizovací ceně, která začíná na 1 000 000,- bez DPH.

Laserové řezání s CNC strojem

 

Přednosti modelu 3015P

 • Kompaktní rozměry
 • Výsuvný pracovní stůl
 • Bezpečnostní krytování
 • Sekční odsávání a filtrace
 • Kamerový systém
 • Chytrý software laserového řezání
 • Dostupná pořizovací cena

Efektivní řezání plechů laserem

Výkonové spektrum laserového zdroje pokrývá většinu poptávky na tento typ řezacího laseru. Výkon laseru fiber může být klidně 4 kW, což s rezervou stačí na pálení plechu konstrukční oceli S235 či S355 o síle 20 mm nebo plechu z nerezové oceli o síle 12 mm. Samozřejmě výkon laserového stroje může být také nižší.

Poptejte nový stroj na laserové řezání

Ruční vytahovací stůl z přední části stroje byl zkonstruován pro pohodlnou manipulaci a snadnou obsluhu. Aretování je automatické a CNC laser nespustí program, dokud není stůl zabezpečen. Vykládání hotových výpalků je také jednoduché a menší výpalky lze vytáhnout ze šuplíků pod strojem na laserové řezání. Účinné sekční odsávání zplodin včetně výkonného ventilátoru a filtrace zabezpečují čisté pracovní prostředí. Operátor laserového řezacího stroje má k dispozici monitoring díky kamerám.

CNC laser s vytahovacím stolemLaserové
       řezání kovůPracovní prostor laserového řezání

Kvalitní laserové řezání kovů

Výjimečné kvality řezu u kovových materiálu dosáhnete za použití vláknového laseru a technických plynů. K laserovému řezání se většinou používá dusík. Na nerezovou ocel, hliník či měď je dusík vřele doporučován, protože se u řezu neobjevuje tepelná deformace (nebo pouze minimální). Při silnějším plechu konstrukční oceli lze pálit za pomocí kyslíku. Řezání laserem je bezdotykové a dělení kovů probíhá soustředěním paprsku do jednoho místa, kde se dosahuje extrémně vysokých teplot. Snížením výkonu laserového zdroje lze mimo řezání také gravírovat (popisovat).

Řezané materiály na fiber laseru

Verze laseru 3015P dokáže řezat většinu v průmyslu dostupných kovových plechů. Síla materiálu je od 0,3 mm do 25 mm u klasické oceli. Rozlišení řezání se pohybuje kolem 0,02 mm. Na CNC laseru GWEIKE 3015P lze dělit tyto kovy:

 • Konstrukční ocel
 • Nerezová ocel
 • Pozinkovaný plech
 • Hliník
 • Mosaz
 • Měď

Řezání s CO2 laserem

Vláknový stroj není jediná vhodná technologie na řezání laserem. CO2 zařízení rozšiřují možnosti pálených materiálů na další mimo ty kovové. Zároveň je CO2 také vhodné na laserové řezání kovů. Možnosti se rozšíří o materiály jako dřevo a překližka, plasty či sklo.

Důležité faktory laserového řezání plechů

Pro efektivní výsledky je potřeba souhra několika faktorů, které přímo ovlivňují kvalitu laserového řezání. V první řadě je to samotný výkon zdroje, který jednak určuje maximální tloušťku řezaného materiálu, ale také udává maximální možnou rychlost řezu. Právě rychlost je dalším z velmi důležitých parametrů u CNC laseru. Dále musíme uvést průměr a provedení trysky, která má obrovský vliv na laserové řezání plechů a na spotřebu technického plynu. Dalším faktorem jsou právě pracovní plyny a jejich tlaky, které se systémově nastavují. V neposlední řadě pro dosažení maximální kvality je nutné správně nastavit ohnisko v řezací hlavě.

Vysoká přidaná hodnota za dostupnou cenu

Nový stroj na laserové řezání GWEIKE 3015P přináší kombinaci kompaktních rozměrů bez ztráty bezpečnostního krytu. Produktivita je také na velmi dobré úrovni. Zákazník objednáním této verze dostane vysokou přidanou hodnotu v podobě opravdu moderního laseru a cena pořízení je více než konkurenceschopná. S prodejem laseru přichází také patřičný servis včetně dopravy, instalace, zaškolení, záruční a následný servis. Objevte skutečnou hodnotu laserového řezání se stroji GWEIKE. Domluvte si osobní ukázku na řezání plechů či poptejte rovněž trubkový laser.