Fiber vláknový laser

Jsme dodavatel profesionálních vláknových laserů Fiber. Nabízíme tyto kvalitní CNC řezací lasery v různých konfiguracích a široké výkonové spektrum zajišťuje dostatečné pokrytí co nejširšího spektra zákazníků. Fiber laser je moderní technologie používaná na značení a dělení různých materiálů. Vláknovým laserům předcházeli technologicky CO2 lasery, které mají stále své uplatnění. Od vláknového laseru se CO2 lasery odlišují například vlnovou délkou. Každopádně efektivnější a výkonnější variantou jsou fiber lasery. Tyto stroje jsou vhodné na kovové ale i nekovové materiály. Na řezání plastů nebo pálení do dřeva jsou ale CO2 vhodnější. Nemusejí sloužit jen na ploché materiály, své použití má vláknový laser také na trubky, jekly a podobné 3D tvary.

Mám zájem o vláknový laser Fiber

Provedení CNC laserů

Jelikož se vláknové lasery těší velké oblibě především ve strojírenství, kde fungují jako řezací stroje, mají různá provedení pro rozdílné aplikace. Z důvodu bezpečnosti provozování CNC laseru na otevřeném pracovišti, doporučujeme volit zakrytou pracovní plochu. Hlavně při řezání lesklých povrchů může dojít k odražení vláknového laseru od materiálu a v takovém případě zastaví kryt stroje laserový paprsek. Nabízíme i kompaktní provedení stroje, které je vhodné do výrob s omezenou prostorovou kapacitou. Následně řešíme bezpečnost na úrovni pracoviště. Na řezání nejjemnějších detailů pomocí fiber laseru doporučujeme zcela precizní verzi s přesností +-0,008 mm. Veškeré nabízené vláknové lasery naleznete v naší nabídce. Pište nám o více informací nebo si rovnou řekněte o nabídku.

Vláknový laser Fiber krytovanýPrecizní
       vláknový laser FiberKompaktní vláknový laser Fiber

Princip fungování vláknového laseru Fiber

K vytvoření záření dochází v jádru optického vlákna, které je ale zesílené o prvky vzácných zemin. Optické vlákno je současně takovým zesilovačem vláknového laseru a v tomto případě je aktivní. Fiber laser disponuje ještě optickým zesilovačem, který je schopen zesílit světelný signál klidně tisícinásobně při stejné kvalitě světla. U laserové technologie můžeme narazit na pojem pasivní vlákno, které slouží jako transportní médium. U aktivního vlákna je tenké optické vlákno disponující aktivním prvkem Ytterbiem a toto tenké vlákno je obaleno velkým vláknem, do kterého je posílán paprsek z budících diod. Vyššího výkonu fiber laseru můžeme dosáhnout výkonným zesilovačem nebo použitím většího počtu laserových budících diod. Vláknový laser nepotřebuje externí chlazení, jelikož je teplo odváděno širokou plochou vlákna samotného. Implementace do CNC laserové řezačky je již vcelku snadná.

Vláknový laser Fiber - uplatnění

Po překonání hranice 100 W a více na základě dlouhého vývoje celé soustavy vláknového laseru, vstoupila tato technologie do strojírenství. Díky perfektním vlastnostem jako výkonová stabilita, vibrační stabilita a odolnost vůči vysokým teplotám našel vláknový laser své čestné místo mezi CNC stroji. V dnešní době je široce využívaná na řezání materiálů, jejich značení nebo například na svařování a pájení. Oproti CO2 laserům je fiber laser stabilnější a má mnohem delší životnost. Lepší je rovněž efektivita a tedy ekonomika provozování laseru. Vláknové lasery nyní patří k tomu nejlepšímu, co je schopno moderní strojírenství nabídnout. Spojením vláknového laseru s technologií CNC vznikají vysoce efektivní stroje na tváření materiálů. Vláknový laser našel uplatnění také v telekomunikacích nebo v medicíně.

Výrobek z vláknového laseru FiberVýpalek z
       vláknového laseru FiberPorovnání tloušťky vláknový laser Fiber

Přednosti Fiber laseru

Již z výše popsaného vyplývá, že vláknový laser přináší jisté přednosti proti jiné laserové technologii. Hlavní předností je jistá flexibilita a jednoduchost vedení laserového paprsku v rámci jednoho média. Samozřejmě toto není jediná výhoda vláknového laseru. Ty nejdůležitější naleznete v odrážkách níže:

 • Je levnější na výrobu
 • Vyšší účinnost v porovnání s CO2 laserem
 • Při řezání dovoluje dělit i lesklé povrchy
 • Stabilita a flexibilita
 • Absence zrcadel
 • Může být vysokovýkonný
 • Čistota řezu a možnost řezání jemných detailů
 • Dlouhá životnost až 200 000 hodin
 • Minimální náklady na servis fiber laseru

Pokud hledáte do své výroby vhodný CNC laser na řezání nebo značení, neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám osobně ukážeme a popíšeme výhody vláknového laseru Fiber a doporučíme vhodnou technologii případně výkon laserového řezacího stroje. V případě zájmu se na nás neváhejte obrátit.

Historie vláknového laseru Fiber

Ta sahá až ke vzniku laseru jako takového. Již v šedesátých letech minulého století byl popsán princip technologie vláknového laseru. Na začátku je budící paprsek, který byl usměrněn do optického vlákna. Po zjištění oné efektivní metody přicházelo na řadu svádění více paprsků do jednoho vlákna, tak zvané skládání. Tento princip byl objeven v Rusku a trvalo další dvě desetiletí než byl poprvé představen veřejnosti první komerční laser s výkonem v řádech miliwatů. Až v roce 1990 překročila výkonová hranice 1 W. O deset let později dosáhne vláknový laser hodnot kolem 100 W. V současné době se speciálně u CNC fiber laserů pohybují hodnoty v tisících W tedy kW. Vývoji ovšem nepodléhá pouze stále se zvětšující maximální výkon, ale také kvalita samotného vlákna, která se v čase neustále zlepšuje.