Volné kapacity pálení laserem

Nabízíme volné kapacity laserového řezacího stroje na různé typy pálení plechů laserem. Naše možnosti jsou v maximální formátu 3000x1500 mm a síla plechu do 20 mm v konstrukční oceli, 8 mm nerezové oceli a 5 mm hliníku. Vypalování plechů laserem zajišťujeme také s expresní lhůtou dodání do 48 hodin od zaslání výkresové dokumentace. Máme sklad materiálu, případně můžeme pracovat s materiálem zákazníka. Dodávky laserových výpalků po celé České republice jsou samozřejmostí.

Poptat výrobu výpalků na laseru

Laserové pálení materiálu se stává stále populárnější metodou v průmyslu. Jednou z nejčastějších aplikací je pálení plechů laserem. Tato technika přináší mnoho výhod ve srovnání s tradičními metodami řezání, což z ní činí oblíbenou volbu pro výrobní procesy, které vyžadují přesnost, rychlost a vysokou kvalitu výsledného produktu.

Kolik stojí pálení laserem?

Cena řezání plechů laserem se pohybuje kolem 1 500,- Kč bez DPH za hodinu pálení. Za tu dobu je schopen laser vyrobit velké množství přesných výpalků. K této ceně výpalků z plechu je potřeba připočítat materiál, který může mít ale klidně zákazník vlastní. Ceník laserového pálení je většinou individuální a odvíjí se od složitosti výpalků, počtu zápalů a typu materiálu. Cenu řezání laserem Vám přesně určíme po zaslání .dxf formátu a poptávaného počtu kusů. Laserové pálení stojí výrazně méně než složité obrábění dílců na frézkách. Cenu laserového pálení ovlivňují faktory jako jsou mzda obsluhy, cena technických plynů a elektrické energie, servisní náklady a amortizace.

Jak funguje pálení laserem?

Představme si nejprve, jak laserové pálení plechů funguje. Principem fiber laseru je použití koncentrovaného paprsku laseru, který je řízen počítačem a zaměřen na povrch plechu. Energie laserového paprsku je dostatečně vysoká na to, aby rozpustila nebo odpařila materiál na daném místě, což umožňuje přesné a čisté řezání. Laserové pálení je schopno zpracovávat širokou škálu materiálů, včetně oceli, hliníku, nerezové oceli a dalších kovů.

Jednou z hlavních výhod pálení plechů laserem je jeho přesnost. Díky vysokému rozlišení a možnosti jemného řízení paprsku lze dosáhnout velmi přesných řezů a komplexních tvarů. To je obzvláště důležité v průmyslových odvětvích, jako je automobilový průmysl nebo výroba elektroniky, kde je vyžadována vysoká kvalita a přesnost výrobních dílů.

Výhodou pálení laserem je také rychlost a efektivita celého procesu řezání plechů. Laserový paprsek je schopen rychle pohybovat se po povrchu materiálu a provádět řezání nebo odpařování ve velmi krátkém čase. To znamená, že výrobní procesy mohou být urychleny a celková produktivita zvýšena. Kromě toho je laserové pálení také energeticky účinné, což znamená, že spotřebovává méně energie než jiné tradiční metody zpracování materiálu.

Další výhody vypalování plechů laserem

Vypalování laserem má také vynikající kontrolu tepelného vstupu. Tato vlastnost je velmi důležitá při zpracování tenkých plechů, protože minimalizuje deformace a zkreslení materiálu v důsledku nadměrného tepla. To je zvláště výhodné při výrobě precizních a složitých součástek, kde je důležitá zachování původních rozměrů a tvarů.

Další výhodou laserového pálení plechů je jeho schopnost provádět bezkontaktní zpracování. Laserový paprsek nezasahuje fyzicky do materiálu, což minimalizuje opotřebení a prodlužuje životnost nástrojů. Navíc je tento bezkontaktní přístup šetrný k materiálu, což znamená, že se minimalizuje riziko kontaminace nebo poškození povrchu plechu.

Laserové pálení plechů je také velmi flexibilní a schopné zpracovat širokou škálu geometrických tvarů a velikostí. Díky přesnému řízení paprsku lze snadno vytvářet křivky, otvory, zářezy a další komplexní tvary. To poskytuje designérům a výrobcům větší svobodu při vytváření nových produktů a součástek.

Uplatnění laserového vypalovacího stroje

Aplikace pálení plechů laserem jsou rozmanité a nacházejí se v různých průmyslových odvětvích. V automobilovém průmyslu se laserový vypalovací stroj používá k výrobě karosérií, výfukových systémů, brzdových součástek a dalších dílů. V elektronice se využívá k výrobě mikročipů, plošných spojů a jiných elektronických komponent. Laserové pálení se také uplatňuje ve výrobě nábytku, šperků, značkových produktů a mnoha dalších oblastech, kde je klíčová přesnost a vysoká kvalita zpracování.

Závěrem lze říci, že vypalování laserem do kovů je inovativní technika zpracování materiálu s mnoha výhodami. Přesnost, rychlost, efektivita, minimální tepelný vstup a bezkontaktní povaha jsou jen některé z faktorů, které přispívají k jeho rostoucí popularitě. V průběhu času se očekává, že laserové pálení bude nadále posilovat svou roli ve výrobním průmyslu.