Laserová řezačka na kov

Mezi nejefektivnější CNC stroje na dělení kovových materiálů patří laserová řezačka na kov používající moderní technologii vláknového laseru. CNC lasery jsou určeny na řezání kovových plechů, trubek a jeklů. V případě řezání pouze plechů můžete mít verzi laserové řezačky na kov s výměnnými stoly a krytou pracovní plochou pro maximální bezpečnost a efektivitu práce. Pokud hledáte právě takový laserový stroj, určitě se podívejte na nejvyšší řadu laserů verze GA. V případě potřeby řezání výhradně 3D materiálů nabízíme různá provedení trubkové laserové řezačky. Tento řezací laser může být vybaven až 3 sklíčidly, které společně pracují s co nejmenším zbytkem a kovovým odpadem. Verze CNC laserového řezacího stroje LF60MS může mít automatický podavač materiálu nebo 3D pracovní hlavu.

Poptávám laserovou řezačku na kov

V naší nabídce fiber laserů můžete najít také kompaktnější verze laserových řezaček. V první řadě je tu velmi kvalitní laser CN na kovové plechy s odkrytou pracovní plochou a portálovým provedením, který šetří místo a bezpečnost CNC laseru je řešena na úrovni prostory. Parametry sdílí s větším a krytovým laserovým strojem GA. Opravdu kompaktní a přesná laserová řezačka na kovy přichází ve verzi LF1390. Ta má maximální možnou velikost pracovní plochy 1300x1300 mm a díky robustní konstrukci a zdvojenému lineárnímu vedení dosahujete tento vláknový laser opravdu mimořádných výsledků a to i na velmi malých a tenkých kovech. Právě na menší výrobky je tento řezací laser na kov velmi oblíbený.

Vzorek nerezu z laserové řezačky na kovProfesionální laserová řezačka na kovLaserová řezačka na kovy

Jaké kovy lze s laserovou řezačkou dělit?

laserovým pálicím strojem je možné řezat téměř všechny kovové materiály. Bez problému laserová řezačka na kovy zvládá karbonovou ocel, nerezovou ocel, hliník, měď a mosaz. Řez je hezky čistý a přesný bez větší okují a v případě pálení nerezové oceli není ani nijak opálený a zbytečně ostrý. V případě technologie fiber laseru se k procesu pálení používají plyny jako jsou kyslík či dusík. Každý má svoji funkci a použití. Například pro hezký řez na nerezu se laserová řezačka bez dusíku neobejde. Procesní laserové hlavy jsou dnes velmi sofistikované a pomocí čidel jsou schopni si celý proces řezání řídit sami. Především automatické hledání ohniska čočky je velkým přínosem a úsporou práce obsluhy CNC laseru na kov.

Součásti dodávky CNC laseru

K laserové řezačce na kov již ve standardu dostanete zvolenou verzi CNC laseru. Dále vybraný nebo případně doporučený výkon laserové zdroje, který se dnes běžně pohybuje v jednotkách kW. Samozřejmě také dostáváte potřebné příslušenství k vláknovému laseru na kov jako je chlazení, stabilizátor napětí nebo rozvodovou skříň. Součástí každé dodávky laserové řezačky je také kvalitní filtrační jednotka s výkonným ventilátorem, jelikož se jedná o prašný proces pálení a je vhodné tyto nečistoty odtahovat z pracoviště a následně filtrovat. V rámci služeb je součástí již základní ceny laserových řezaček doprava a instalace na místě určení, školení obsluhy a údržby řezacího laseru, telefonická a online podpora a dvouletá záruční lhůta. To vše za bezkonkurenční cenu. Pokud tedy hledáte vhodný laser na kov pro Vaší výrobu, kontaktujte nás a my Vám vše rádi předvedeme.