Pálicí stroj

Do kategorie pálicích strojů patří technologie laseru, plazmy nebo také autogenu. Pálicí stroje jsou používány především na dělení kovových materiálů a to nejen plechů, ale také 3D polotovarů. V případě laserového pálicího stroje je paprsek generován v laserovém zdroji, následně je veden vláknem do procesní hlavy, která usměrňuje laserový paprsek k materiálu, který je tímto způsobem dělen. Plazmový pálicí stroje využívají, podobně jako CNC lasery, zdroj (plazmový agregát), a ten v plazmovém hořáku vytváří oblouk. K pálení materiálu tedy v případě CNC plazmy dochází plazmovým obloukem. Autogen používá hoření plynů a tím pálí a dělí materiál.

Mám zájem o pálicí stroj

Pálicí stroje a technologie

Každá z výše popsaných technologií pálicích strojů má uplatnění u různých aplikací s různou náročností na přesnost, kvalitu výpalku, rychlost a tloušťku materiálu. Pokud máme začít s nejpreciznějším řezem, musíme zmínit laserový řezací stroj. Jedná se o moderní technologii (fiber laser), která dosahuje opravdu skvělých výsledků. CNC laser je velmi přesný, má čistý řez a v dnešní době je s ním možné řezat tloušťky i 40 mm uhlíkaté oceli. Je rovněž vhodný na pálení nerezu. K velmi rozšířeným pálicím strojům patří plazmová řezačka. Tento stroj má o něco horší kvalitu řezu, ale se svými pořizovacími náklady a náklady na provoz se hodí i do menších zámečnictví a jiným kovovýrob. Plazmový řezací stroj je používaný běžně na tloušťky od 1 do 40 mm a hlavně při tlustějším plechu má svoje místo jako solidní pálicí stroj. Pokud je potřeba dělit větší tloušťky než výše zmíněné, za zmínku v takovém případě stojí autogenové řezání, které má ve větších tloušťkách oceli své opodstatnění.

Výběr správného pálicího stroje

Pokud hledáte vhodný pálicí stroj pro Vaši výrobu, nejprve je třeba si ujasnit danou aplikaci a používaný materiál včetně rozpětí tlouštěk. Důležitým faktorem pro rozhodování je určitě maximální cena dané investice. Pro představu, při nákupu CNC plazmy není problém se s pořízením plazmového pálícího stroje vejít do milionu korun. To samé bude platit pro autogenový stroj. V případě pořízení laseru je potřeba počítat s částkou určitě větší než jeden milión korun. Cenu stroje z větší části tvoří jeho výkon a volitelné příslušenství. Při výběru vhodného laserového pálicího stroje Vám rádi pomůžeme a doporučíme Vám vhodný stroj přesně pro Vaši aplikaci. Zpracujeme Vám nezávaznou nabídku pro představu a v případě zájmu zajistíme osobní prezentaci vybraného stroje.